Kitap 2 – Borsa Sihirbazları (Wizard of StockMarket)

Piyasayı kimden yada kimlerden en iyi şekilde öğrenebiliriz? Ekonomistlerden mi yoksa piyasa yorumcularından mı? Çoğu işlem yapmayan bu insanlar sadece bir kaç noktaya dikkat çekerek kafalarındakini bizlere aktarırlar. Fakat işin diğer boyutu Piyasalarda işlem yapmış gerçek Traderlardan işlemlerini yaparken nelere dikkat ettiklerini, işlem psikolojilerini, para yönetimini, trend takip etmeyi, günlük alım satmayı ve bir çok konuyu öğrenebiliriz. Peki nereden bulup bu strateji ve tecrübelerini öğreneceğiz? Size cevap veriyorum hemen 1980’lerde Jack D. Schwager‘in kaleme aldığı Borsa Sihirbazları sizlere bu konuda ciddi şekilde yardımcı olacaktır. 1980’lerde işlem yapmak daha mı kolay yada daha mı zordu tartışılır. Fakat önemli olan işlem yaparken nelere, hangi verilere, hangi temel ve teknik disipline dikkat etmiş ve milyonlarca dolar kazanmış olmalarıdır.

Borsa Sihirbazları kitabında bir çok başarılı Traderla yüz yüze kapılmış röportajlar akıcı bir şekilde kaleme alınmıştır. Okurken kendinizden bir çok şey bulacağınız kitapta; Michael Marcus, Bruce Kovner, Richard Dennis, Paul Tudor Jones, Ed Seykota, Larry Hite, William O’neil, Tom Baldwin, Tony Saliba, ve Trading Psikolojisiyle ilgili bir bölümde Dr. Van K. Tharp‘ın bir çok röportajı bulacaksınız. Bir çok gerçek kaybetme hikayesi, dibe vuruş ve geri dönüş…

Eğer bu işe baş koyduysanız okumanız gereken kitaplar arasında, her zaman okuyalım ve okuduklarımızı doğru zamanda, doğru yerde paylaşalım.

Borsa Sihirbazları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir