ARC Forex Robotu Paneli ve Ekonomik Takvim Bağlantısı

Uzun süredir Robot kodlamalarıyla ilgili bir makale yayınlamadım. Geliştirdiğim sistemle ilgili olarak çok yönlü olarak Ar-Ge ve gerçek hesaptaki test sürecim devam ediyor. Bu süreç içerisinde farklı yapılar ve stratejiler kullanarak Sistemi daha gelişmiş bir yapıya kavuşturdum. 1 dakikalık (M1) zaman diliminde işlemlerimi gerçekleştirdiğim için Robotu aç ve takip etme mantığından biraz uzağım. Çünkü 1 dakikalık zaman diliminde çok fazla dalgalanma ve sapma olabileceğinden dolayı sistem yanlış işlemlere neden olabiliyor. (Terste kalma ihtimalini %90 ortadan kaldırmak için) Bu durumun da üstesinden gelmek için NN (Neural Network) üzerine çalışmalarıma hala devam ediyorum. Daha önceki videolar haricindeki sistemde bulunan yeni eklentilere;

1) Kontrol Paneli :
MT4 terminali haricinde
a. Emir sayılarını, anlık spread değerlerini, toplam işlenen lot sayısını ve kar oranını (- +) anlık olarak gösteriyor.
b. Panel üzerinden AL ve SAT işlemi yapılabiliyor. (anlık fiyattan)
c. Kar ve Zararları Tek Tuş ile ileri geri alabiliyoruz. (10 pips – +)
d. Takip eden zarar değerini anlık bütün emirler için değiştirebiliyor.
e. Kar ve Zararlar farklı noktalarda ise fiyata en yakın aynı noktaya toplayabiliyor.
f. Bütün emirlerde Tek Tuşla karşı işleme (Hedge) geçilebiliyor.
g. Karda olanlar Tek Tuşla kapatılabiliyor.
ARC Panel
2) Ekonomik Takvim Bağlantısı : Robotlar Ekonomik Takvimde açıklanan verilerden dolayı ciddi sapmalar oluşturabiliyorlar ve yanlış işlemlerin açılmasına sebep olabiliyorlar. Bu yüzden Sisteme Ekonomik Takvim’i entegre ettim. ARC Saat (Piyasa açılış saatlerini gösteren masaüstü uygulaması) uygulamasının içerisine Manuel olarak (verileri XML, SOAP, WDSL olarak verebilen bir site yok CSV olarak verebilen FxStreet’in CSV yapısı bozuk OleObject olarak entegrasyon lazım – geliştireceğim) giriş yapılabilecek Ekonomik Takvim verilerinin girilebildiği bir form geliştirdim. Bu forma verileri ve veri saatlerini ekledikten sonra Sistem MT4 ‘e entegre olarak bu takvimi kontrol ediyor. Veriden 30dk önce ekranda hangi verinin açıklanacağı ve kaç dakika kaldığı beliriyor, Robotun Algoritmik bölümünü işleme kapatarak sistemin işleme girmesini engelliyor fakat Panel devrede kalıyor. Veri geldikten 10dk sonrasına kadar Sistemi kapatıyor. Bu entegrasyon sayesinde Sistem ciddi dalgalanmalardan oluşacak yanlış işlemleri engellemiş oluyor.
ARC Ekonomik Takvim
MT4 ekranın Emir Gönderim Hızları ve Tick Hızları yazıyor. Tick hızlarını ileride Ekonomik Takvim ‘in açıklanmasından veya Spike’lardan sonra hızlanan fiyatlarda bir algoritma kullanarak işleme girmek için kullanabilirim. Sistemin daha da akıllanması ve daha bağımsız hareket etmesi için geliştirme ve çalışmalar devam ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir