Nerede Kalmıştık?

Piyasadaki bu kadar bilgi kirliliği varken, çuval dolusu egosuyla 3-5 kazançlı işlem yapanların trader kesilmesi, işe yaramaz bir bilincin oluşması beni geriyor! Kendi sınırlarım içerisinde işlemlerimi yaparken insanların kazanmasını engelleyen sistemleri gördükçe ve bu sistemlerde çalıştıkça daha çok sorguladım neleri değiştirebiliriz diye? Maddi gücümüz yoksa bir haltı değiştiremeyiz burası kesin! Fakat zorla kazandığımız parayı da bu piyasada kısa sürede kaybetmemeliyiz…

Bu arada bir kaç proje ile geri döndüm, artık bu sitedeki makaleler ve kodlamalarla sınırlı kalmayı düşünmüyorum. Bir Eğitim Hareketi başlatmayı düşünüyorum. Başta MQL ve Expert kodlaması olmak üzere, Teknik Analiz, Trading Psikolojisi, Piyasa Anomalileri, İşlem Stratejileri gibi önemli konularda eğitim vermeyi düşünüyorum. Bu konular piyasada işlem yapan herkesin ciddi anlamda bilmesi ve tecrübe etmesi gereken en başta gelen konular. Tabi amacım burada da bir farklılık oluşturmak. Buda 2 formasyon öğret, fibo değerlerini anlat eğitim bitsin türünde bir yaklaşımım olmayacak. Ayrıca ARC mantığına yakın olan bir Osilator/Sinyal üretici göstergeyi kısa bir süre içerisinde (Kasım sonu/Aralık başı) piyasaya çıkarmak. Bu gösterge geçmiş verilerde Sinyal verirken kendini en iyi noktada revize edip göz boyamayan, farklı Yöntemler ve Stratejilerle ile kullanılabilen yapıda tasarlandı. En kısa sürede Eğitim Hareketi ve Osilatörle ilgili çok detaylı bilgiler paylaşacağım.

Ayrıca hala Yapay Sinir Ağı sistemleri üzerine araştırmalarıma ve çalışmalarıma devam ediyorum. Bu konuda tek başıma çok zor yol alsam da milim milim bilgi toplamaya ve bir Veri Ambarı Tasarlamaya devam ediyorum.

Hepimize bol kazançlar ve Saygılar…

“Nerede Kalmıştık?” için 4 yorum

  1. Hocam;
    Sınıfta beni en on sıraya yazın. Devamsızlık yaparsam iki gözüm kör olsun.

  2. Hayir hocam en one beni yazin 😛 boyle degerli bir abimin tecrubelerini bilgilerini edinmek onur verici olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir