Destek Direnç Göstergesi

Herkese ilk başta hayırlı ramazanlar diliyorum. Uzun zamandır blogta yazmıyorum. Aslında yazılması, konuşulması, öğrenilmesi gereken (kendi adıma) çok şey var. Başarılı işlem oranında maalesef artış yok, tersine ilk başta kazanan sonra ki adımlarda daha çok kaybetmeye devam ediyor. İnsanların bu piyasada farklı arayışları var. Evet herkes zengin olmak istiyor ama kimse kaybetmek istemiyor.  Biliyoruz ki kaybetmeden ve kaybı kabullenmeden kazanmayı öğrenemeyiz.
İşin psikoloji ve martaval tarafını bırakıp, gelelim işinize yarayacağını düşündüğüm ve Türkçe’ye çevirerek biraz geliştirdiğim bir göstergeye. İşlem yapacağınız bir enstrümanda Destek ve Direnç noktalarının neresi olduğunu bilmeniz hatta bu noktaların kaç kere denenmiş ve kırılamamış olduğunu bilmeniz işleme girme noktaları açısından kesinlikle öncü olacaktır. Bu nedenle sizlerle bu indikatörü paylaşmak istedim. Piyasada bu tip göstergeler mevcut (bedava / parayla) fakat hem Türkçe olması ve Stabil çalışması nedeniyle işinize yarayacağınızı düşünüyorum.

Ekran görüntü örneği Günlük USDJPY paritesine ait. Bu grafikte hangi bölümler Zayıf, Denenmiş, Denememiş Destek yada Direnç olduğunu net olarak görebilirsiniz. Kaç kere Test edildiklerine kadar. Bu göstergeyi kullanarak işlem yaptığınız paritenin Destek ve Direnç noktalarında nasıl hareketler sergilediğini net olarak gözlemleyebilirsiniz. Umuyorum ki işinize yarar.

Linkten bu göstergeyi indirerek kullanabilirsiniz :  ARC Destek & Direnç

“Destek Direnç Göstergesi” için 3 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir