MQL Editör ve Veri Tipleri

Meta Trader ‘in yazılım geliştirme dili olan MQL için Türkçe kaynak bulamamak, bu konuda ilerlemek isteyenler için ciddi bir sorun. Bu konuda ki eksikliği birazda olsa gidermek için en basit süreçten başlayarak MQL ile ilgili videolar paylaşmaya çalışacağım. Amaç her zaman ki gibi bilgi paylaşımı ile daha çok insana ulaşmak.

Videoda MT4 Terminalini (en çok Meta Trader 4 kullanıldığı için), MQL Editörünün ve MQL Veri Tiplerini anlatmaya çalıştım. İlk başta hiç bilmeyen arkadaşları da düşünerek kısa bir video ile konuya giriş yaptım. Kısa zaman aralıkları içerisinde daha fazla kod yazılımı ve programlama mantığı içeren videoları paylaşmaya çalışacağım. Bu video serisi bittikten sonra umarım ki bir çok arkadaş Otomatik Al-Sat sistemleri ve kodlanmasıyla ilgili bilgi sahibi olacaktır. Tabi burada verilen bilgiyle kalmamak lazım, kendi sistemlerimizi geliştirmek için (buradan başlangıç yaparak) daha çok araştırma ve geliştirme yapmak gerekecektir.

Ayrıca dip not olarak yeniden beni heveslendirerek bu paylaşımları yapmamı sağlayan Ethem ve Murat beye teşekkür ederim.

En Dip Not : “merhaba dünya” olayına çok takıldım. Yazılım öğrenmek ve geliştirmek yeni bir dünyaya merhaba demektir bence belirtmiş olayım 🙂 Saygılar, sevgiler herkese.

C diline girişle ilgili linkten anlaşılabilir bir kitap olan C Programlama Diline Giriş ‘i indirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir