MetaTrader API Tasarlama ve Kullanımı

Meta Trader ‘a daha fazla özellik getirmek, emir işleme, otomatik Al-Sat sistemlerinin Windows APP ‘ler üzerinde geliştirilmesi ve daha bir çok eklentinin Meta Trader ‘a entegre edilmesinin nasıl yapılacağı en çok sorulan sorulardan biridir. İleri seviye bir konu olmasına rağmen bu videoda anlaşılabilecek şekilde farklı API (Application Programing Interface) tasarlama mantıklarını örnekleriyle beraber anlatmaya çalıştım.

MT üzerinde DLL kullanımı, DLL ile DB (veritabanı) bağlantılarının nasıl yapılabileceği, TCP (port) üzerinden İstemci / Sunucu mantığı ile hızlı veri aktarımı ve bu seçeneklerin eksileriyle artılarına kısaca değindim. Şimdiye kadar uzun sürelerdir bütün API sistemlerimi DLL ve DB üzerinden haberleşerek gerçekleştirmiştim. Bu aşamadan sonra TCP (port) Client / Server mantığı kullanarak daha farklı bir çerçevede stratejilerimi bu mimari üzerinde kullanmaya çalışacağım.

Umarım API entregrasyonlarıyla ilgili bu video bir çok soruyu yanıtlayarak kafanızda API lerin çalışma mantıklarını anlamanızı sağlar. Saygılar, sevgiler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir