Ben Kimim?

1980 doğumlu bir yazılım uzmanıyım (Delphi),  yaklaşık 20 senedir yazılım sektörü içerisindeyim. Forex piyasasında hatırı sayılır bir geçmişim yok, Ekonomi, Finans gibi bir üniversite bölümünden de mezun değilim. Hatta üniversite 1 sınıfı 6 kere tekrar ettim, sonra okuldan attılar. Biliyorum ki “Piyasalar kimsenin hangi okuldan mezun olduğuna, saç ve göz rengine, dinine yada ırkına bakmazlar”. Uzunca bir süredir Auto Trade ile ilgileniyorum kendi sistemlerimi yazıyorum ve geliştiriyorum. Tabi yazılım konusundaki 20 seneye yaklaşan deneyimim MQL ve Auto Trade konusunda hızla yol kat etmemi sağladı.
Trader değilim (henüz), Trader olmak, olabilmek bu vasıflara haiz olmak herkesin sandığı kadar basit bir olgu değil tabi. 

Teknik ve Temel analiz yaparak, piyasayı anlamaya çalışarak (piyasayı anlamak imkansız tabi ki) başladım kaldıraçlı piyasalara, uzun bir süre 1 kazanıyorsam 3 kaybettim. Hep kazandım diyen yalan söylüyordur. Uzun süre üst üste kazandığımda Egolarım devreye girdi ve kazandıklarımı yine kaybettim. Sonra Yunus Emre’nin zikri gibi ne kadar öğrensem de yada kazansam da “Ben Bilmem” demeye başladım. O günden beri de hep objektif olmaya çalışıyorum piyasaya bakışımda. Blogumda yazdığım her kelime cahilce bir özgüven yerine kaynak, tecrübe ve bilgiye dayanıyor. Auto Trade ile ilgili aklınıza gelen her konuda blogta kaynak bulabileceğinizi düşünüyorum, Saygılar.